جاذبه های گردشگری کوالالامپور

جاذبه های گردشگری کوالالامپور

کامرون های لندز: CAMERON HIGH LANDS

ارتفاعات کامرون یکی ازگسترده ترین ایستگاه های تپه مانند مالزی اولین بارتوسط انگلیسی ها در1920 توسعه یافته است.

ارتفاعات کامرون برای مسیرهای پیاده روی مشهور است از جنگل وآبشارها ودیگرنقاط واطراف طبیعت مالزی استفاده میکنند.

مزارع چای وبازدیدکنندگان پناهگاه نیز برای مزارع چای وبازدیدکنندگان آن شناخته شده است.

شهرجورج اینرسیتی:  

GEORGE TOWN INNER CITY

پس از پادشاه جورج سوم بریتانیا به نام جورج تاون است. درگوشه شمال شرق پنانگ جزیره واقع شده است .معماری وفرهنگ منحصر به فرد بدون هرنقطه موازی درجنوب شرقی آسیا شناخته شده است .زندگ در شب بسیاری از مردم محلی و دستفروشان خیابانی نزدیک به وعده های غذایی ونوشیدنی را به مسافران وعده میدهند.

تامان نگارا: TAMAN NEGARA

تامان نگارا به معنای واقعی کلمه به معنی پارک ملی درمالایی یکی از قدیمی ترین جنگل های بارانی گرمسیری درجهان است. ازویژگی های آن درختان عظیم آبشارها سفرهای جنگل ازمدت زمان مختلف وطولانی ترین گردشگرها درجهان است چند مسیر فعال پیاده روی برای بازدیدکنندگان برایکشف جنگل بدون راهنما تالان نگارا یک پناهگاه برای گروههای درمعرض خطر است مانند فیل ببر پلنگ کرگدن آسیایی اما تعدادآنها کم ورویت آن بسیار نادر است این خیلی بعید است که شما چیزی جز پرندگان گوزن کوچک مارمولک مارها وشاید یک خوک خرطوم درازرا ببینید.

پولان تیومان:PULAU TIOMAN

تیومان یک جزیره کوچک در سواحل شرقی در شبه جزیره مالزی واقع شده است. درسال 1970 مجله تایم به تیومان به عنوان یکی از زیباترین جزیره جهان انتخاب شده است گردشگران به دنبال مزه بهشت در این جزیره هستند این جزیره متعدد با صخره های مرجانی سفید احاطه شده است وآن را یک پناهگاه برای غواصان وسیله تنفس درحالی که فضای داخلی وتراکم جنگلی است بهترین زمان بازدید از ماه نوامبر تا فوریه میباشد.

مونت کینا بالو: MOUNT KINABALU

قله با ارتفاع 4095 کوه کینا بالو بلندترین کوه در جزیره بورنئو است. کوه در سراسر جهان برای گیاه شناسی فوق العاده وتنوع زیستی گونه های زیستی شناخته شده است. بیش از 600 گونه سرخس 326 گونه ازپرندگان 100 گونه پستاندار در کوه کینا بالو واطراف آن شناسایی شده است قله اصلی این رشته کوه را میتوان به راحتی توسط یک فرد با وضعیت جسمی خوب صعود کنند بدون نیاز به تجهیزات کوهنوردی اگرچه کوهنوردان باید توسط راهنماهای در همه زمانها همراه باشد.

برج های دوقلو: petronas twin towers

برج های دوقلو پتروناس درکوالالامپور بلندترین ساختمان درجهان قبل ازاینکه درسال 2004 توسط تایپه 101 پیشی گرفته شد. بااین حال هنوز هم برج بلندترین ساختمان دوقلو درجهان می باشد. برج 88طبقه ساخته می شود. تاحد زیادی ازبتن مسلح بانمای فولاد وشیشه طرحی شبیه به نقوس موجود درهنراسلامی بازتابی ازدین اسلام درمالزی برج های دوقلوی پتروناس ازویژگی های یک پل آسمان بین دوبرج 41و42 طبقه آن است.

لنکاوی: langkawi

بهترین مقصد برای تعطیلات شناخته شده درمالزی لنکاوی مجمع الجزایر از99 جزیره در دریای آندامان است جزایر بخشی از ایالت کداه که درمجاورت مرز تایلند بزرگترین جزایر epony mous است پولائو لنکاوی باجمعیتی درحدود 65000 هزارنفر تنهاجزیره مسکونی ونزدیک پولائو طوبا است. حاشیه با سواحل سفید طولانی یا یک فضای داخلی ازجنگل پوشیده شده است ازتپه ها وقله های کوه ناهموارلنکاوی یک مقصد توریستی درمالزی است محبوبترین سواحل را میتوان درسواحل غرب با انتخاب گسترده ای از رستوران ها وبرحی ازبهترین استراحتگاهها در لنکاوی پیداشده است.

جزیره پرهنتیان:island perhentian

درسواحل شمال شرقی مالزی ونه چندان دور از مرز تایلندجزایر پرهنتیان هستند برخی از زیباترین سواحل جهان وغواصی بزرگ با مقداری زیادی ازمحل اقامت ارزان است دوجزیره اصلی پرهنتیان بزرگ و پرهنتیان کوچک هردو سواحل شنی سفید نخل حاشیه ودریای آبی فیروزه ایی دارد.